روز جهانی آتئیست ها

۲۳ مارس (March 23rd) یا ۴ فروردین ماه روز جهانی آتئیست ها یا روز جهانی افتخار به آتئیست بودن (Atheist Pride Day) نامگذاری شده است، در واقع این روزی است که تمامی آتئیست های جهان احساس وحدت و یکپارچگی می کنند.

در این روز خاص و همینطور در عصری که در آن زندگی می کنیم، آتئیست ها می توانند با کمک فناوری و اینترنت، یکدیگر را پیدا کنند و از نگرش، تفکرات و فعالیت های آتئیست های سراسر دنیا شناخت و آشنایی بیشتری داشته باشند.

با اتحاد و سازماندهی آتئیست ها در گوشه و کنار دنیا می توانیم علیه تعصبات مذهبی بی دلیلی که علیه ما وجود دارد مقابله کنیم و با صدایی واحد و قدرتمند اعلام کنیم که آتئیست ها نیز مانند سایر خداباوران و یا پیروان سایر ادیان می بایست از حق و حقوق مساوی و برابر برخوردار باشند. از احساس غروری که با کنار هم بودن به دست می آوریم از اینکه برای شناخت دنیا از دریچه منطق، استدلال و علم می نگریم افتخار می کنیم.

روز جهانی آتئیست ها، روزی خاص و ویژه برای تمامی ما است تا در یک روز تمامی نیروها را به یکدیگر پیوند دهیم و این واقعیت را جشن بگیریم که برای زندگی کردن نیازی به هیچ خدا یا نیروی فراطبیعی نداریم.

ما به آتئیست بودن خود افتخار می کنیم چون برای اینکه انسان خوبی باشیم نیازی به خدا نداریم، حتی به کتاب های کهنه و قدیمی که مقدس شمرده شوند و چگونه بودن و چگونه زندگی کردن را به ما دیکته کند نیازی نداریم.

ما به آتئیست بودن خود افتخار می کنیم، چرا که ما بدون عینک دین و مذهب منطق و شگفتی های دنیا و جهان را شفاف، واقعی و آن طور که هست می بینیم. این ادیان و مذاهب هستند که تلاش می کنند حقایق را پشت افسانه ها و تمثیل ها مخفی کنند.

ما تلاش می کنیم تا این واقعیت را به همه ی انسانها نشان دهیم که کتاب های مذهبی را تنها برای آنچه که هستند ببینند. کتابهایی که از داستان های دوران سردرگمی و ترس حکایت می کنند. زمانی که انسانها تلاش می کردند تا رازهای جهان را به کمک دانش محدود خود و به بهترین راه ممکن توصیف کنند.

این روزی است برای اتحاد و یکصدایی همه ما.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.