برده داری در اسلام و قران

برده داری در اسلام و قران

برده و برده داری چیست؟

برده و برده داری ، انسان مملوک و سنت مالکیت انسانی بر انسانی دیگر است. لفظ رایج برای « برده » در زبان عربی ، «عبد» است و به تعبیر دقیقتر، برای «برده مرد» بوده است ، و به « برده زن » ، « امه »  می گفته اند.

آیا برده داری ( خرید و فروش انسان ) در اسلام و قران مشروع است ؟

بله ، برده داری در اسلام و قران مشروع است .

برای اثبات این امرکه برده داری در اسلام و قران مشروع است می توان به دلایل ذیل استناد نمود :

احکام برده داری در قرآن

۱- برای شما از خودتان مثلی می آورد : ایا هیچ یک از غلام (برده مرد) و کنیزان (برده زن) ملکی شما در انچه ما روزی شما گرداندیم با شما شریک هستند تا شما و انها در انچیز بی هیچ مزیت مساوی باشید و همچنان که شما آزادان از یکدیگر می ترسید از آنها هم بیمناک باشید؟   (قران . سوره روم . آیه ۲۸)
۲ -و آنان که نگهدارنده نیروى شهوت خویش‏اند  مگر در مورد همسرانشان یا کنیزانى (برده زن) که مالک آنها شده‏اند که در این صورت بر آنان ملامتى نیست. ( قرآن . سوره المومنون آیه ۵ و۶ )
۳ – خدا رزق و روزی بعضی از شما را بر بعضی دیگر فزونی داده است و آنکه رزق و روزی او بیشتر شده است، زیادی به زیردستان (برده) و غلامان (برده)  ندهد تا با او مساوی شوند. (قران . سوره نحل . آیه۷۱)
۴ – بنده و برده ای که قادر به هیچ کاری نیست با مرد آزاد که خدا به او رزق نیکو عطا کرده هرگز برابر نیستند. (قران .سوره نحل . آیه ۷۵)
۵ -و کسانی که اندام  خویش را از شهوت رانی  نگه می دارند؛ مگر بر زنان حلال و کنیزان (برده زن) ملکی خویش ، که از اعمال شهوت هیچ  ملامتی بر آنها نیست. (فران . سوره معارج .ایه ۲۹ و۳۰)
۶ – دو کس هستند که نمازشان از سرشان بالاتر نمی رود ، اول : برده ای که از نزد ارباب خود فرار کرده باشد مگر آنکه پیش آقایش باز گردد… (حضرت محمد) ( نهج الفصاحه . صفحه ۱۱ )
۷ – سه کس هستند که از آنها سخن مگو : مردی که از جماعت دوری گرفته و از پیشوای خود نافرمانی کرده و کنیز یا برده ای که از ارباب خود گریخته و در حال فرار ، مرده باشد و … (حضرت محمد) ( نهج الفصاحه . صفحه ۲۲۹ )

– چرا الله  درقران حتی یک آیه در نفی برده داری ( خرید و فروش انسان ) بر حضرت محمد نفرستاد ؟ در حالیکه در قران برای تعیین نوبت هم خوابگی” حضرت محمد” با  ” زنانش” آیه می فرستاد .!

– چرا نوشیدن مشروبات الکلی (شرب خمر ) در اسلام و قران  حرام  است ولی برده داری در اسلام و قران حرام شناخته نشده ؟ ضرر کدامیک برای جامعه بیشتر است ؟! برده داری یا شرب خمر؟!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
قبلی «
بعدی »