توهین و فحاشی در قرآن

توهین و فحاشی در قرآن

امیدوارم پس از مطالعه و بررسی؛ دوستان دست از این اندیشه ناقص که مدعی احترام به مفدسات اسلام می باشد دست شسته و بدانند چه در لفظ و چه در عمل و احکام قرآن همواره دگر اندیش را به باد توهین و تمسخر گرفته و دستور به نابود کردن وی داده.حال برای چنین آئینی چگونه میتوان احترام قائل شد؟ آئینی که در کنار توهین و فحاشی ؛ کشتار شما را هم بلامانع می داند.
– آنان ( کافران ) گستاخ , خشن , زنازاده و بی اصل و نسب هستند . (قرآن .سوره قلم . آیه  ۱۳)
– اف بر شما و بر آنچه غیر از الله مى ‏پرستید مگر نمى‏ اندیشید. (قرآن . سوره انبیاء . آیه ۶۷)
توهین و فحاشی در قرآن
توهین و فحاشی در قرآن
– چه شده که است از این پند اعراض می کنند؟ مانند خران وحشی که از شیر می گریزند. (قرآن .سوره مدثر. آیه ۴۹و۵۰)

-بدترین جانوران نزد الله ، کسانی هستند که کافر شدند و ایمان هم نخواهند آورد. (قرآن . سوره انفال . آیه ۵۵)
– کافران، مثل حیوانی است که کسی در گوش او آواز کند و او جز بانگی و آوازی نشنود اینان کرانند ، لالانند ، کورانند و هیچ در نمی یابند. (قرآن . سوره بقره . آیه  ۱۷۱)

– و به راستى بسیارى از جن و انس را براى جهنم آفریده ‏ایم، دلهایى دارند که با آن در نمى‏ یابند و چشمهایى دارند که با آن نمى ‏بینند و گوشهایى دارند که با آن نمى ‏شنوند، آنان چون چهارپایانند، بلکه اینان گمراه ‏ترند، ایشان بى خبرند . (قرآن .سوره اعراف . آیه ۱۷۹)

توهین و فحاشی در قرآن
توهین و فحاشی در قرآن
– خدا  کسانی را که ایمان آورده و نیکوکار شوند را وارد باغ هایی از بهشت می کند که نهرها از زیر درختانش جاری است و انانکه به راه کفر به شهوت رانی و شکم پرستی مانند چهار پایان پرداختند عاقبت منزل انها آتش دوزخ خواهد بود. (قرآن . سوره محمد . آیه ۱۲)

– و همچون شتران مبتلا به بیماری عطش، از آن می آشامید. (قرآن .سوره واقعه. آیه  ۵۶)

– آیا گمان می بری بیشتر آنها می ‏شنوند یا می ‏فهمند؟ آنها فقط همچون چهارپایانند بلکه گمراه تر. (قرآن .سوره فرقان. آیه  ۴۴ )
– همانا بدترین جنبندگان نزد الله کران و لالان هستند آنهائی که نمى ‏اندیشند. (قرآن .سوره انفال . آیه  ۲۲)
توهین و فحاشی در قرآن
توهین و فحاشی در قرآن
– در دلهایشان مرضى است و الله بر مرضشان افزود و انها راست عذاب دردناکبدین سبب که دروغ می گویند. (قرآن . سوره بقره .آیه ۱۰)

– و هنگامی که به آنان گفته شود: همانند (سایر) مردم ایمان بیاورید، می گویند: آیا همچون ابلهان ایمان بیاوریم؟! بدانید اینها همان ابلهانند ولی نمی دانند. (قرآن .سوره بقره. آیه  ۱۳)

– مثل کسانى حمالان تورات شدند آنگاه آن را حمل نکردند، مانند خرى است که کتابهایى را برپشت مى‏ کشد؛ چه زشت است بیان آن گروهی که نشانه ‌های الله را دروغ پنداشتند و الله گروه ستمگر را راهنمائی نمی ‌نماید. (قرآن .سوره جمعه. آیه  ۵)
توهین و فحاشی در قرآن
توهین و فحاشی در قرآن
– به طور قطع از حال کسانی از شما، که در روز شنبه نافرمانی و گناه کردند، آگاه شده اید. ما به آنها گفتیم: به صورت بوزینه هایی طرد شده درآیید. (قرآن .سوره  بقره.  آیه  ۶۵)
– اى مؤمنان همانا مشرکان نجس هستند، لذا نباید پس از امسال ایشان به مسجدالحرام نزدیک شوند، و اگر از تنگدستى مى‏ ترسید، پس در آینده  نزدیک الله شما را از فضل خویش توانگر گرداند، که الله داناى فرزانه است. (قرآن .سوره  توبه . آیه ۲۸)

– بگو : آیا شما را از کسانی که در نزد الله کیفری بدتر از این دارند خبر، بدهم : کسانی که خدایشان لعنت کرده و بر آنها خشم گرفته و بعضی را بوزینه و خوک گردانیده است و خود بت پرستیده اند؟ اینان را بدترین جایگاه است و از راه راست گمگشته ترند. (قرآن . سوره مائده. آیه  ۶۰)

توهین و فحاشی در قرآن
توهین و فحاشی در قرآن
– و اگر میخواستیم به آن آیات او را رفعت مقام می بخشیدیم، لیکن او به زمین (تن) فروماند و پیرو هوای نفس گردید، و در این صورت مثل و حکایت حال او به سگی ماند که اگر بر او حمله کنی و یا او را به حال خود واگذاری به عوعو زبان کشد. این است مثل مردمی که آیات ما را بعد از علم به آن تکذیب کردند. پس این حکایت بگو، باشد که به فکر آیند. (قرآن .سوره اعراف. آیه  ۱۷۶)

– و الله مثالی زده است: دو نفر را که یکی از آن دو گنگ مادر زاد است و قادر بر هیچ کاری نیست و سر بار صاحبش می‌ باشد، او را به سراغ هر کاری بفرستد عمل خوبی انجام نمی‏دهد، آیا چنین انسانی با کسی که امر به عدل و داد می ‏کند و بر راه راست قرار دارد مساوی است؟ (قرآن .سوره نحل. آیه  ۷۶)

توهین و فحاشی در قرآن
توهین و فحاشی در قرآن
– حال این دو گروه (مؤ منان و منکران) حال نابینا و کر و بینا و شنوا است آیا این دو همانند یکدیگرند؟ آیا فکر نمی‏کنید؟ (قرآن .سوره هود. آیه  ۲۴)

– بگو من نمیگویم خزائن الله نزد من است و من آگاه از غیب نیستم و به شما نمی ‏گویم من فرشته ‏ام ، من تنها از آنچه به من وحی می‏شود پیروی می ‏کنم ، بگو آیا نابینا و بینا مساویند؟ چرا فکر نمیکنید؟ (قرآن .سوره انعام . آیه ۵۰ )

– نابینا و بینا هرگز مساوی نیستند. (قرآن .سوره فاطر. آیه  ۱۹)
– آیا کسی که می ‌داند آنچه از طرف پروردگارت بر تو (ای محمد) نازل شده حق است همانند کسی است که نابیناست؟! تنها صاحبان اندیشه متذکر می‏شوند .(قرآن .سوره رعد. آیه  ۱۹)

– هرگز نابینا و بینا مساوی نیستند، همچنین کسانی که ایمان آورده و عمل صالح انجام داده ‏اند با بدکاران یکسان نخواهند بود، اما کمتر متذکر می‏شوید. (قرآن . سوره غافر.  آیه ۵۸)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
قبلی «
بعدی »