شروعی برای انتقال آگاهی شما به یک بدن مصنوعی و زندگی جاودانه !

شروعی برای انتقال آگاهی شما به یک بدن مصنوعی و زندگی جاودانه !

مرگ یکی از چیزهای تضمین شده در زندگی ماست که روزی اتفاق خواهد افتاد. اما در حال حاضر یک فرآیندی به نام هیومای (Humai) شروع شده است که ممکن است قادر باشد مارا از این مشکل بیش از حد ناگوار رهایی بخشد. خلاص شدن بصورت انتقال به یک بدن مصنوعی!
اگر که آن مانند داستان های علمی تخیلی به نظر می رسد ، به این دلیل است که هنوز هم هست هنوز هم فناوری مورد نیاز برای راه اندازی و اجرای طرح هیومای وجود ندارد. اما آن موجب بازداشتن مدیر عامل شرکت، جاش بوکانگرا نشده است، کسی که می گوید: ما اولین انسان را در ۳۰ سال احیا خواهیم کرد.
پس چگونه ممکن است آگاهی کسی به ربات انتقال یابد؟ هیومای اینگونه توضیح می دهد:ما در حال استفاده از هوش مصنوعی و فناوری نانو برای ذخیره داده ها از سبک های محاوره ای ، الگوهای رفتاری، فرآیندهای فکری، و اطلاعات درباره چگونگی عملکرد بدن از خارج و درون هستیم.
این اطلاعات درون فناوری سنسورهای چندگانه کدگذاری خواهند شد که درون یک بدن مصنوعی با مغز انسان مرده ساخته خواهد شد. با استفاده از تکنولوژی شبیه سازی ما مغز را جوری که رشد کرده باز خواهیم گرداند.خوب این گفته ها به چه معناست؟ در حالی که این گفته ها بسیار شبیه به تکینگی(آپلود مغز ما درون کامپیوترها) است، اساسا این شرکت فقط می خواهد مغز شما را در دمای بسیار پایین منجمد کند، و آن را دوباره زمانی که تکنولوژی آماده است برگرداند و تعمیر کند.
بوکانگرا اضافه می کند: هنگامی که این فناوری به طور کامل شود ما مغز را درون بدن مصنوعی خواهیم کاشت. عملکردهای بدن مصنوعی با استفاده از اندازه گیری امواج مغزی توسط افکار شما کنترل خواهد شد. با بالا رفتن سن مغز با استفاده از فناوری نانو سلول ها را تعمیر و بهبود خواهیم بخشید. فناوری شبیه سازی یا همانندسازی نیز به شما کمک خواهد کرد.
بنظر ساده می آید اما در واقعیت این چیزی است که دانشمندان در سراسر جهان برای دهه ها برای آن کوشش کرده اند و هنوز هم هیچ مدرکی وجود ندارد که آیا در واقع آن می تواند حاصل شود؟
مطمئنا تا بحال از امواج مغزی برای کنترل چیزهایی مانند اندام های مصنوعی ، روبات ها و بازوهای مکانیکی استفاده شده است اما گرفتن یک مغز جدا و کنترل یک بدن مستقل یک داستان جداست.
این روشن است که مغز ما به تنهایی برای تنظیم رفتار و عملکرد ما کار نمی کند. بازخورد هورمون های ما بعنوان اطلاعات از قسمت های دیگر بدن و حتی باکتری های درون روده به این فرآیند مهم است.
Maven می گوید: فناوری ای که بتواند افکار روشن خارج از یک عضو ساخته شده از بافت های زنده ایجاد کند هنوز جایی در نزدیکی علم ما ندارد. چگونه مغز می تواند به یک ماشین متصل شود؟ آن یک دوشاخه یا یو اس بی نیست.
متخصص هوش مصنوعی Andrea Riposati یک قدم بیشتر می رود و مشروعیت پروژه را مورد پرسش قرار می دهد و شرح می دهد که هیچ دلیل علمی وجود ندارد که فناوری تا ۳۰ سال آینده آماده خواهد شد.
نقد های اینچنینی نیز بر این پروژه وارد است.

منبع: www.self-essence.com

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
قبلی «
بعدی »