دانلود کتاب فرگشت و ژنتیک بهنام محمد پناه

توضیحات:
آیا حقیقت دارد که یک سری سلولهای ریز به خودی خود در دریا پدید آمدند و بعد تبدیل به ماهی، خزنده و در نهایت انسان شدند؟ مگر میشود انسان با باکتری و گیاه و پرنده فامیل باشد؟ آیا درست است که انسان و میمون و شامپانزه از یک خانواده مشترک هستند؟ این حر فها و ادعاها بر اساس چه مدارکی و اساساً برای چه هدف و منظوری بیان میشوند؟ پاسخ به این سوالات و نیز پرسشهای پیاپی که ذهن شنوندگان و خوانندگان نظریه داروین را به خود مشغول می دارد، نیاز به پیش زمینه هایی دارد. ما در این کتاب تلاش کرد ه ایم به طور بسیار خلاصه به این موارد بپردازیم و گرچه ادعای کامل بودن نداریم، اما تلاش خود را کرد ه ایم و امیدواریم کسانی که این پرسشها نیز در ذهن آنها وجود دارد، با خواندن این کتاب تا حدودی به جواب قانع کنند های برسند. پیش از آغاز بهتر است این جمله کلیدی و مهم نظریه را به خاطر بسپارید : طبیعت به هیچ عنوان دنبال تکامل دادن موجودات نیست، بلکه تنها موجوداتی قادر به زنده ماندن و تکثیر هستند که همزیستی بیشتری با این تغییرات را کسب کرده باشند.

دانش ژنتیک و نظریه فرگشت جزو مباحثی هستند که در ۱۵۰ سال اخیر قدم به عرصه علم گذارده‌اند. این مباحث نه‌ تنها در علم زیست‌شناسی بلکه در سایر حوزه‌ هامانند مطالعات تاریخی، تحقیقات جنایی، علوم پزشکی، صنایع غذایی و … نیز کاربردهای فراوانی دارند.

در برخی متون قدیمی‌تر از واژه “تکامل” برای ترجمه Evolution استفاده می‌شد که به دلیل بار مفهومی این واژه و القای این مطلب که این فرایند روند مشخص و از پیش تعیین‌شده‌ای برای رسیدن به یک حالت کامل دارد، استفاده از این واژه منسوخ شده و امروزه واژه مناسب‌تر “فرگشت” استفاده می‌شود.

فهرست مطالب:

فصل اول: افسانه و شواهد علمی

فصل دوم: منشاء حیات

فصل سوم: فرگشت انسان

فصل چهارم: ساز و کار وراژت

فصل پنجم: عصر ژنتیک

واژه نامه

 

صفحه: ۱۱۳
حجم: ۵ مگابایت

 

دانلود کتاب ابعاد انسانی نوع آدمی: سرور اول

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
قبلی «
بعدی »